Ndërlidhjet

VIENË


Ministrat e naftës të vendeve anëtare të OPEC-ut takohen në Vienë për të diskutuar nivelet e prodhimit duke marrë paraqsysh se një luftë e mundëshme kundër Irakut mund të çrregullonte firnizimin e botës me naftë.
"OPEC gjithmonë përpiqet të stabnilizojë çmimin duke dërguar mesazh të fuqishëm tek konsumatorët. Jemi duke punuar shumë ngushtë me tregun dhe po të ketë ndonjë mungesë në treg ne do të ndërhyjmë në kohën e duhur për të balancuar kërkesën dhe furnizimin", ka deklaruar ministri i Katarit, Abdullah Al-Attiyah.
XS
SM
MD
LG