Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov sot ka bërë thirrje për një aleancë globale kundër luftës së mundëshme në Irak.
Gjatë vizitës në Iran, Ivanov ka thënë se për hir të paqës dhe drejtësisë globale, bota duhet të formojë një aleancë kundër luftës në Irak.
Shefi i diplomacisë ruse ka thënë se një zgjidhje paqësore për krizën irakiane duhet kërkuar nëpëmjet Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG