Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do të takohet të dielën me kryeministrin e Britanisë Tony Blair dhe kryeministrin e Spanjës Hoze Maria Aznar, për të diskutuar krizën rreth Irakut.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer tha se bisedimet në ujdhesat Azore të Portugalisë do të jenë pjesë e fundit e përpjekjeve diplomatike për zgjidhjen e dallimeve mbi Irakun.
XS
SM
MD
LG