Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria tha se do ta mbështesë planin britanik, që i përcakton kushtet specifike, të cilat Iraku duhet t'i përmbushë për t'iu shmangur luftës.
Në intervistën dhënë radios shtetërore, ministri i jashtëm Solomon Pasi tha se 6 kërkesat e posaçme mund ta provojnë gatishmërinë e presidentit të Irakut Saddam Hussein të çarmatoset, dhe t'i hapin rrugën konsenzusit në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG