Ndërlidhjet

ATHINË


Ministrat e mbrojtjes të Bashkimit Evropian sot e filluan takimin dy ditësh në Athinë, të fokusuar në çështjet e sigurisë së unionit dhe krizën e Irakut.
Ministrat pritet t'i përcaktojnë detajet e fundit të planit për marrjen e misionit paqëruajtës në Maqedoni nga NATO-ja, në fund të muajit.
Shefi i Politikës së Jashtme të unionit Havier Solana dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s George Robertson e nënshkruan edhe paktin e sigurisë, që parasheh shkëmbimin automatik të informatave midis dy institucioneve.
XS
SM
MD
LG