Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë tha se 56 pjesëtarë të dyshuar të grupeve kriminale janë arrestuar pas vrasjes së kryeministrit të Serbisë Zoran Xhingjiq, kurse kërkimi i tre të dyshuarve kryesorë ende vazhdon.
Zyra e Interpolit në Sarajevë njoftoi se kërkimet janë shtrirë edhe në Bosnjen fqinje.
Ministri i brendshëm i Serbisë Dushan Mihajlloviq është zotuar "të arrestohen të gjithë përgjegjësit dhe të likuidohen ata që i rezistojnë arrestimit".
XS
SM
MD
LG