Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do të takohet të dielën me kryeministrin e Britanisë Tony Blair dhe kryeministrin e Spanjës Hoze Maria Aznar, për të diskutuar krizën rreth Irakut.
"Është një përgjegjësi që i përcjell anëtarët e Këshillit të Sigurimit, qofshin të përhershëm apo të zgjedhur, dhe ne do të vazhdojmë të diskutojmë për këtë përgjegjësi", tha Këshilltarja për Siguri e presidentit amerikan, Condoleeza Rice.
XS
SM
MD
LG