Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Edhe sot vazhdojnë negociatat në Kombet e Bashkuara, pas orvatjeve të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë që të sigurojnë mbështetjen për projekt rezolutën, e cila do ta autorizonte luftën kundër Irakut.
Ambasadori britanik Jeremy Greenstock tha se në Këshillin ka interesim për propozimin britanik, që parasheh 6 "teste" për liderin e Irakut Saddam Hussein, përmbushja e të cilave do ta shmangte luftën.
XS
SM
MD
LG