Ndërlidhjet

AMAN


Ministri i Tregtisë i Irakut Mohammed Mehdi Saleh tha se Iraku nuk do t'u vërë flakën burimeve të naftës apo të pengojë transportin në rast të një lufte të mundshme.
Gjatë një vizite në Jordan, Saleh tha se Iraku nuk mund të bëjë asgjë për të shmangur luftën sepse kriza shkaktohet nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania, të cilat janë përcaktuar ta përmbysin presidentin Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG