Ndërlidhjet

ANKARA


Rexhep Tajip Erdogan prej sot është kryeministër i ri i Turqisë, dhe tha se programin e qeverisë do t'ia paraqesë parlamentit javën që vjen.
Erdogan e merr drejtimin e qeverisë në mesin e presioneve të Shteteve të Bashkuara që Turqia të lejojë shfrytëzimin e hapësirës së saj ajrore për aeroplanët amerikanë, që mund të përdoren në rast të luftës kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG