Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia e Kroacisë ka arrestuar 9 serbë në qytetin Vukovar, të akuzuar për krime të luftës të kryera në vitin 1991.
Serbët, ish pjesëtarë të forcave paramilitare, akuzohen për themelimin e një kampi të përqëndrimit ku janë mbajtur dhe janë vrarë ushtarët dhe civilët kroatë.
XS
SM
MD
LG