Ndërlidhjet

VATIKAN


Vatikani ka thënë se nuk ka ndërmend të mbyllë ambasadën e vetë në Bagdad nëse fillon lufta, ndonëse qeveri të tjera janë duke i mbyllur misionet e tyre dhe tërhequr personelin.
Në komunikatën e publikuar mbrëmë Vatikani tha se është traditë e tij që diplomatët të qëndrojnë pranë popullit në vendet ku janë dërguar, "madje dhe në situata të një rreziku ekstrem".
XS
SM
MD
LG