Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyra diplomatike gjermane në Prishtinë ishte evakuuar sot në orët e pasditës pas një kërcënimi telefonik me shpërthim bombe, ka informuar zëdhënësi i policisë ndërkombëtare, Barry Fletcher. Ai tha se ekspertët e Kforit që e kontrolluan këtë hapësirë, përfshirë edhe zyrën diplomatike të Italisë dhe shtëpitë për-rreth, nuk gjetën kurrfarë pajisje shpërthyese.
XS
SM
MD
LG