Ndërlidhjet

KAJRO


Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe, Amr Moussa tha sot se vendet anëtare shpresojnë të shmangin aksionin ushtarak kundër Irakut dhe nuk do të heqin dorë nga diplomacia deri në çastin e fundit.
"Ne nuk duhet të heqim dorë nga angazhimet diplomatike deri në minutën e fundit dhe shpresojmë se mund të shmangim aksionin ushtarak me përpjekjet kolektive të vendeve arabe dhe vendeve tjera që janë të interesuara për zhvillime paqësore lidhur me çështjen irakiane sa sa për luftë", ka thënë Amr Moussa.
XS
SM
MD
LG