Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ministra të jashtëm nga vende anëtare të Këshillit të Sigurimit pritet të marrin pjesë në sesionin e nesërm që të dëgjojnë kryeinspektorin e OKB-së për armatimin, Hans Blix të flasë për ate se çka duhet bërë Iraku që të dëshmojë se është çarmatosur.
Sesioni mbahet përkundër ultimatumit që presidenti amerikan i vuri prsidentit irakian. Nuk pritet pjesmarrja e shefave të diplomacisë amerikane dhe britanike.
Zëdhënësi i Kombeve të Bashkuara tha se beson se së paku shtatë nga 15 anëtarë të Këshillit do të jenë në mbledhje.
XS
SM
MD
LG