Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka kërkuar sot nga Parlamenti që të autorizojë shfrytëzimin e hapësirës ajrore dhe bazave ushtarake italiane nga forcat e Shteteve të Bashkuara në një luftë të mundëshme në Irak, por ka thënë se Italia nuk do të kontribuojë me trupa ushtarake.
XS
SM
MD
LG