Ndërlidhjet

LONDËR


Sulmet mbi Irak së shpejti do të intensifikohen, ka deklaruar ministri britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon.
Ky i fundit ka deklaruar se sulmet e mëngjesit të sotëm ishin pjesë e "një fazë të parë parapërgatitore" të fushatës ushtarake.
Ministri britanik i mbrotjes ka nënvizuar se trupat britanike gjenden në shkallën më të lartë të gatishmërisë dhe të gatshme të shkojnë në aksion.
Ndërkaq burimet nga zyra e kryministrit britanik, Blair, bëjnë të ditur se ai ishte njoftuar për fillimin e sulmeve rreth orës 1 të mëngjesit.
XS
SM
MD
LG