Ndërlidhjet

ANKARA


"Nuk i gjej të drejta sulmet e njëanshme amerikane", ka deklaruar presidenti i Turqisë Ahmed Sezer.
Ky i fundit kishte deklaruar më parë se sulmet e tilla ushtarake duheshin bërë vetëm me miratimin e Kombeve të Bashkuara.
Nga ana tjetër deklaratat e presidentit turk kanë ardhur vetëm disa orë përpara shqyrtimit në parlamentin e vendit të lejimit të hapësirës ajrore dhe bazave turke.
XS
SM
MD
LG