Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në një takim të jashtzakonshëm të Parlamentit Evropian, ministri i jashtëm grek Georges Papandreu, vendi i të cilit ka presidencën e rradhës të BE-së, ka deklaruar se mardhëniet mes Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara po përjetojnë një krizë të rëndë.
Sipas Papndreut duhet nisur një dialog i hapur dhe i sinqertë mes dy anëve të Atlantikut.
XS
SM
MD
LG