Ndërlidhjet

TEHERAN – ISLAMABAD


Udhëheqësit e një numri vendesh myslimane kanë reagur pas fillimit të sulmeve ushtarake kundër Bagdatit.
Ministri i jashtëm i Iranit i ka cilësuar sulmet si "të pajustifikueshme", por ka nënvizuar se vendi i tij nuk do të ndërhyjë në favor të asnjë pale.
Qeveria pakistaneze ka shprehur keqardhjen për fillimin e luftës.
Ndërkaq nga Malajzia dhe Indonezia, dy vende aziatike, me shumicën e popullsisë të besimit islam, vijnë kundërshtimet për fillimin e luftës.
XS
SM
MD
LG