Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri italian, Silvio Berlusconi ka shfaqur shpersën se lufta kundër Irakut do të jetë "e shkurtër dhe me pak viktima civile".
Vatikani dënoi sulmin e Shteteve të Bashkuara kundër Irakut si "disfatë e arësyes".
XS
SM
MD
LG