Ndërlidhjet

AL- SALIAH – KATAR - UASHINGTON


Forcat amerikane kanë pësuar humbjen e parë gjatë luftimeve, ndërsa një ushtar amerikan u vra në fushëbetejë.
Ndërkaq presidenti amerikan George Bush i ka shprehur ngushëllime familjeve të ushtarëve të vrarë si pasojë e një aksidenti ajror të një helikopteri ushtarak amerikan.
Aksidenti në fjalë, që ndodhi në Kuvajt, ku humbën jetën 8 ushtarë britanikë dhe 4 amerikanë është i treti në dy ditët e fundit. Helipkotperi në fjalë nuk ishte duke kryer veprime ushtarake.
Ndërkaq Pentagoni ka hedhur poshtë pretendimet e Bagdatit zyrtar se ka rrëzuar një aeroplan ushtarak të koalicionit.
XS
SM
MD
LG