Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se lufta në Irak mund të shpërndahet dhe në rajone të tjera duke kërcënuar kështu sigurinë në shkallë të gjerë.
Rusia ka njoftuar se pushtimi i Irakut nga Shtetet e Bashkuara dhe aletatët e saj do të jetë hap i paligjshëm pa miratimin e Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG