Ndërlidhjet

ATHINË


Mbi 200 mijë demonstrues kanë protestuar gjatë ditës në Athinë kundër luftës në Irak të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara.
Protesta ka pasur dhe në disa qytete të tjera të Greqisë.
Ndërsa mësohet se në një protestë të ngjashme në kryeqytetin e Jemenit janë vrarë 3 demonstrues dhe një polic.
XS
SM
MD
LG