Ndërlidhjet

UASHINGTON


Trupat e koalicionit të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara kanë bërë përparim të dukshëm në luftën kundër regjimit të Irakut, ka deklaruar presidenti amerikan, George Bush.
"Ne po shënojmë përparim. Ne do të jemi në krye të detyrës deri sa të arrijmë objektivin tonë, i cili është të carmatosim Irakun nga armët e shkatërrimit në masë dhe të clirojmë popullin iraken, që të mund të jetojë në një shoqëri shpresdhënëse, demokratike dhe në paqe me fqinjët", tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG