Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarët e Iranit thonë se së paku dy pesona janë plagosur nga një raketë amerikane e cila kishte lakuar dhe përplasur mbrëmë në jug të atij vendi, duke goditur një depo nafte në Abadan.
Në Londër sekretari britanik i mbrojtjes tha se raporti po hetohet nga koalicioni.
XS
SM
MD
LG