Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm Rus, Igor Ivanov ka përsëritur sot kundërshtimin e Rusisë ndaj luftës së prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Ministria e jashtëme në Moskë tha se Ivanov ka patur bisedime telefonike me homologët e tij nga India dhe Kina dhe se Rusia dhe Kina kanë kërkuar t'u jepet menjëherë fund aksioneve ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG