Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë Tajip Erdogan tha se Ankaraja planifikon të dërgojë trupa shtesë në zonën kurde në Irakun verior për të mundësuar stabilitetin atje.
Erdogan tha se trupat turke do t'ju ndihmojnë refugjatëve dhe do t'i parandalojnë provokimet e ndryshme kundër sigurisë së Turqisë.
XS
SM
MD
LG