Ndërlidhjet

KIRKUT


Në verilindje të Irakut filluan luftimet midis kurdëve të Irakut dhe trupave qeveritare, pas bombardimeve të forcave ajrore të koalicionit në qytetet Çamçamal dhe Kirkuk.
Ndërkohë, forcat speciale të Shteteve të Bashkuara kanë hyrë në zonën lindore të kontrolluar nga Unioni Patriotik i Kurdistanit.
XS
SM
MD
LG