Ndërlidhjet

KUVAJT


Zëdhënësit e ushtrisë amerikane thanë se forcat irakiene janë paraqitur në fushat e naftës Ramaila në jug të Irakut, por shtuan se megjithate trupat amerikane dhe britanike vazhdojnë t'i mbrojnë këto burime.
Ndërkohë, televizioni i Irakut i ka shfaqur pamjet e një helikopteri, të cilin e quajti helikopter të rrëzuar të "armikut".
Helikopteri i llojit Apaçi dukej i ndaluar në një fushë afër qytetit Karbala, 80 kilometra në jug të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG