Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës ministri i jashtëm rus Zuri Fedotov tha se Rusia do të kërkojë nga Këshilli i Sigurimit të bëjë vlerësimin politik dhe legal të sulmit në Irak.
Ai tha se Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe duhet t'i adresojnë pasojat humanitare të aksioneve të tyre në Irak.
XS
SM
MD
LG