Ndërlidhjet

LOS ANXHELES


Mjuzikli Çikago e fitoi çmimin Oskar për filmin më të mirë të vitit. Filmi fitoi 6 nga 13 kategoritë që ishte nominuar.
Ndarja e çmimit Oskar, mbrëmë mbeti në hijen e luftës në Irak, dhe nën vellon e masave të rrepta të sigurisë në Los Anxheles.
Roman Polanski u shpërblye për regjinë e filmit "Pianisti", ndërsa Nikol Kidman për rolin e saj në dramën e Virxhinia Vulfit "Orët".
XS
SM
MD
LG