Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencia ruse për eksportin e armëve Rosoboron-export e ka mohuar rolin e saj në shitjen e pajisjeve ushtarake Irakut.
Shtetet e Bashkuara i akuzuan kompanitë e Rusisë se i kanë shitur regjimit të Saddam Husseinit pajisje për pengimin e radarëve dhe predha anti-tank.
XS
SM
MD
LG