Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vladimir Putin, lidhur me shqetësimet e Uashingtonit se Moska ka paisur me materiale ushtarake regjimin e Bagdatit.
Lidhur me këtë cështje Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer, ka nënvizuar:
"Ka informacione të një bashkëpunimi dhe mbështetje që vazhdon ende për forcat ushtarake të Irakut nga ana e kompanive ruse."
XS
SM
MD
LG