Ndërlidhjet

KUVAJT


Komitetit Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq ka kërkuar zyrtarisht nga Iraku dhe autoritetet amerikane, të kenë qasje tek robërit e luftës.
Zëdhënësi i kësaj organizate ka cilësuar si shkelje të konventës së Gjenevës, të vitit 1949, paraqitjen në televizion të ushtarëve amerikanë të kapur robër.
XS
SM
MD
LG