Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet amerikane të shëndetësisë thanë se e kanë identifikuar virusin, i cili mund të jetë shkaktari i sindromit akut të organeve të frymëmarrjes.
Më parë, zyrtarët në Hong Kong deklaruan se kjo sëmundje shkaktoi vdekjen e 10 njerëzve dhe sëmundjen e 270 të tjerëve, përfshirë kreun e spitalit.
XS
SM
MD
LG