Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtritë e aletëve janë rreth 80 kilometra larg Bagdadit.
Në veri, trupat e Shteteve të Bashkuara, të ndihmuara nga forcat kurse dhe britanikët, vazhdojnë të bëjnë shtypje për kontrollin e qyteteve Umm Qasr dhe Basra.
Në qytetin jugor të Irakut Nasiriya kanë filluar luftime midis forcave të koalicionit dhe trupave irakiene.
XS
SM
MD
LG