Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri britanik Tony Blair gjatë javës do ta vizitojë Uashingtonin, që me presidentin amerikan të diskutojë krizën mbi Irakun.
Të hënën, Blair i tha parlamentit britanik se qëllimi i forcave amerikane dhe brtanike në Irak është që sa më shpejtë të jetë e mundur të arrijnë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG