Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan sot pritet të takohet me këshilltaren për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara, Condoleezza Rice për të diskutuar krizën humanitare irakiane.
Annan ka thënë se Kombet e Bashkuara duan të vazhdojnë ndihmën humanitare në Irak sa më shpejtë që është e mundur.
Kofi Annan gjithashtu ka bërë thirrje për masa urgjente për rivendosjen e ujit dhe rrymës elektrike në jug të Irakut, përfshirë edhe qytetin e Basrës.
XS
SM
MD
LG