Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara tha se po vë në disponim një ndihmë humanitare në shkallë të gjërë për popullin irakian.
Zëdhënësi i Stejt Departmentit tha se mbështetja do të fillojë të arrijë posa të hapet porti irakian Um Qasr.
Richard Boucher tha se Shtetet e Bashkuara tashmë u kanë vënë në disponim organizatave humanitare 109 milion dollarë për ndihmë në ushqim , medikamente dhe forma tjera të ndihmës për popullatën irakiane.
XS
SM
MD
LG