Ndërlidhjet

KAMPI AS SAJLIA/KATAR


Ushtria e Shteteve të Bashkuara thotë se ka zënë mbi 4.000 robër lufte irakenë që nga fillimi i sulmeve nga ajri dhe toka kundër Irakut.
Ndërkaq, autoritetet irakene në Bagdad kanë akuzuar forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara se rrëmbejnë civilë për t'i treguar si rob lufte.
XS
SM
MD
LG