Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov sot ka kritikuar Shtetet e Bashkuara për luftën në Irak, kurse pohimet amerikane për çlirimin e Irakut i ka quajtur "largë nga realiteti".
Duke folur në Dumën ruse, Ivanov ka thënë se aksioni i Shteteve të Bashkuiara kërcënon jo vetëm Irakun por edhe botën.
Por lidhur me raportete me Shtetet e Bashkuara Ivanov ka thënë se "është në natyrën e marrdhënjeve ruso-amerikane që lejojnë të jemi të ndershëm me njëri-tjetrin", siç është shprehur, dhe "të diskutohen çështjet për të cilat nuk pajtohemi".
XS
SM
MD
LG