Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri irakian i Shëndetësisë, Omid Medhat Mubarak tha sot se 350 njerës janë vrarë kurse 4000 janë plagosur në javën e parë të sulmeve ushtarake të prira nga Shtetet e Bashkuara.
"Sa martirë? Më shumë se 350. Shumica e këtyre martirëve dhe viktimave janë civilë që nuk mund të mbrojnë veten", ka thënë ministri irakian.
Mubarak ka akuzuar Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë se me qëllim vënë në shënjestër civilët për të rrënuar moralin e irakianëve.
XS
SM
MD
LG