Ndërlidhjet

GJENEVË


Komisioni Ndërkombëtar i Juristëve me seli në Gjenevë tha sot se lufta e prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut është ilegale dhe kërcënon të zbrapsë botën nga synimet e saja për paqë.
Komisioni Ndërkombëtar i Juristëve përbëhet nga 60 ekspertë të drejtësisë nga mbarë bota.
XS
SM
MD
LG