Ndërlidhjet

PRAGË


Mijëra njerës edhe sot protestuan ndaj luftës në Irak dhe kanë shfaqur mbështetje për popullin irakian.
Protesta kishte në Indonezi, Algjeri, Liban, Egjipt, Jemen, Territoret palestineze, Kirgistan dhe në Gjermani.
Protesta kundër luftës në Irak kishte edhe në Aveninë e pestë të Nju Jorkut, kurse një pjesë e protestuesve ishin shtrirë në rrugë dhe nuk lëviznin nga vendi.
XS
SM
MD
LG