Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i trupave tokësore amerikane në Gjirin ka thënë se linjat e gjata furnizuese dhe luftimet e forcave irakene e kanë ndaluar lëvizjen drejt Bagdadit, dhe ndoshta luftën mund ta zgjatin edhe më shumë.
Gjeneral lejtnant William Wallace i ka deklaruar shtypit amerikan se forcat irakene janë të gatshme të kryejnë sulme vetëvrasëse kundër forcave më superiore amerikane dhe britanike.
XS
SM
MD
LG