Ndërlidhjet

KAMPI AS SAYLIYAH - KATAR


Zëdhënësi i ushtrisë britanike tha se forcat paramilitare të Sadam Hyseinit në Basra sot hapën zjarr kundër civilëve që u përpoqën ta braktisin qytetin.
Ronnie McCourt tha se paramilitarët irakenë gjuajtën me mortaja dhe automatikë në drejtim të mijëra civilëve, të cilët largoheshin në veri dhe perëndim të Basrës.
Burimet amerikane kanë pohuar se ushtria irakene mund të jetë duke përgatitur përdorimin e armëve kimike, kundër civilëve dhe vendeve fqinj.
XS
SM
MD
LG