Ndërlidhjet

BAGDAT


Në orët e para të mbrëmjes së sotme kanë vazhduar bombardimet e aeroplanëve të forcave të koalicionit kundër Bagdatit.
Agjencitë e lajmeve njoftojnë se në një treg në Bagdat ka pasur shpërthim të fuqishëm.
Burimet irakene thonë se shumë vetë kanë vdekur, kurse agjencitë e lajmeve duke citur burimet e spitalit, pohojnë se afro 30 vetë kanë humbur jetën dhe 50 janë plagosur.
Njëheresh mësohet se në kryeqytetin iraken janë bombarduar dhe zyrat e partisë Bathe të Sadam Hyseinit.
XS
SM
MD
LG