Ndërlidhjet

ANKARA


Këshilli Kombëtar i Sigurisë së Turqisë i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara për një fund të shpejtë të luftës në Irak.
Ankaraja ka kërkuar nga Uashingtoni t'i jepet fund viktimave në civilë dhe të merren masa që sigurojnë qëndrueshmërinë e rajonit.
Shtetet e Bashkuara dhe Turqia po diskutojnë lidhur me përfshirjen e trupave turke në Irakun e Veriut, të populluar nga kurdët.
XS
SM
MD
LG