Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka përsëritur kërkesën e tij për ndërprerjen e menjëhershme të luftës në Irak, duke e cilësuar atë si krizën më të rëndë që nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore.
"Ne jemi të bindur se e vetmja zgjidhje është ndërpreja e menjëhershme e luftës dhe rifillimi i procesit politik brenda Këshillit të Sigurimit", tha Putin
XS
SM
MD
LG